Pokud si nevíte rady se cvičením Vašeho miminka, přijďte za námi. Máme znalosti, čas i ochotu a trpělivost Vás terapii naučit tak, aby cvičení fungovalo a Vaše miminko se rozvíjelo optimálním způsobem. Zodpovíme Vám všechny dotazy, které ke cvičení máte a zbavíme Vás pochybností. Cvičíme i se staršími dětmi, které mají problémy s držením těla, plochými nohami, skoliózou či jinými neurologickými nebo ortopedickými diagnózami.

V terapii kojenců používáme Vojtovu metodu, kterou provádí rodiče doma a musí být v jejím průběhu
vedeni fyzioterapeutem. Vojtova metoda se používá při neideálním
motorickém vývoji dítěte (centrálních koordinačních poruchách), neurologických onemocněních, ortopedických vadách, asymetrickém vývoji dítěte (pokud miminko stáčí hlavičku k jedné straně).

Dále v terapii využíváme akrální koaktivační terapii, balanční cvičení na míči a učíme rodiče šetrně manipulovat s miminkem tak, aby podpořili jeho psychomotorický vývoj.

U starších dětí se fyzioterapie zabývá zejména držením těla, postavením nožiček, skoliózami a neurologickými či ortopedickými onemocněními. Fyzioterapeut u starších dětí využívá podobné techniky jako u dospělých – měkké techniky a mobilizace, míčkování, Vojtovu metodu, senzomotorické a jiné druhy cvičení a nácvik správného držení.