Kraniosakrální terapie je velmi vhodná pro miminka i starší děti, protože je velmi šetrná a neinvazivní. Miminko může být během terapie u maminky v náruči, starší děti si mohou hrát nebo sedět na klíně a terapeut působí na děťátko velmi jemným dotykem. Jestli se obáváte jít s miminkem na manuální terapii, která vám připadá příliš intenzivní, pak jemné kraniosakrální ošetření může být cestou jak pro vaše miminko, tak pro vás. Děťátku, které je na vás napojené pak můžete předávat váš klid.

Kraniosakrální integrace napomáhá, aby se miminko vyrovnalo s následky traumatického nebo náročného porodu, projevujících se u dětí jako asymetrické držení těla, kolika, problémy se spánkem nebo usínáním, zvýšenou dráždivostí, zažívacími problémy nebo obtížemi s kojením.

U starších dětí pak pomáhá řešit jednak fyzické i emocionální následky porodu, které známe jako KIDD syndrom, ale může být součástí léčby jiných onemocnění či zranění. Během traumatu či onemocnění klesá sebe ozdravná schopnost těla, kterou má organismus normálně k dispozici. Kraniosakrální terapie vrací tělu skrz jemný dotyk jeho běžný kraniosakrální puls, který je vlivem nepříznivých okolností narušen a vrací tím tělo ke zdraví.

Kraniosakrální systém je tvořen lebkou (kraniem), kostí křížovou (sakrem), membránami obalujícími mozek a míchu a mozkomíšním mokem. Klíčovým prvkem kraniosakrální terapie je velmi jemný, rytmický pohyb mozkomíšního moku. Tento rytmus či puls, který je v nemoci či traumatu narušen obnovujeme jemnými dotyky při kraniosakrální terapii.

Ráda u dětí propojuji osteopatické a manuální techniky s jemnou kraniosakrální integrací i fyzioterapeutickými technikami.