Podiatrie se zabývá diagnostikou a léčbou obtíží v oblasti nohou. Problémy v oblasti nohy mohou způsobovat i vzdálené poruchy. Úpravou postavení nohy můžeme aktivovat zcela jiné svalové řeťezce a tím ovlivníme celkové držení těla. Předejdeme tím přetěžování projevujícím se bolestmi nohou, kolen, zad ale třeba i hlavy. U dětí řešíme zejména vbočená kolínka a kotníky, vnitřně rotované kyčle, skoliosy a ploché nohy.

Podiatrie zahrnuje kineziologické vyšetření celého těla, vyšetření stoje, chůze, prvků ze sportovní zátěže, testy funkce nohy a dolní končetiny, vyšetření na podoskopu a konzultaci obuvi.

V terapii využíváme individuálně sestavená cvičení k úpravě postavení nohy a dolní končetiny, často zaměřená na střed těla a celkovou stabilitu. Pokud je třeba, uvolníme blokády a měkké tkáně. K trvalejšímu efektu terapie využíváme kineziotaping nebo individuálně doupravitelné stélky do bot. Pracujeme se stélkami značky Formthotics, Footwave nebo Vasily medical, které na základě vyšetření podlepujeme a přizpůsobujeme konkrétnímu uživateli.